Sposoby na najczęstsze problemy z uzębieniem

W tej chwili w dziedzinie stomatologii obserwujemy potężny rozwój. Zabiegi, które kiedyś przerażały, bo były bolesne i nieprzyjemne, dziś już nie muszą kojarzyć się z bólem dzięki nowoczesnym technikom znieczulania. Współcześnie prawie każdy problem z naszym uzębieniu jest w stanie rozwiązać dobry dentysta. Bydgoszcz to miejscowość, w której wyraźnie widać też spore zainteresowanie pacjentów profilaktyką. Coraz bardziej wolimy zapobiegać niż leczyć. Dzięki obecnej technologii możemy liczyć, że rozmaite zabiegi profilaktyczne, które wykona dla nas każdy stomatolog. Bydgoszcz może pochwalić się bardzo szeroką ofertą tego typu procedur dostępnych w gabinetach: http://dentysta-stomatolog.com/bydgoszcz,1.html. Jeśli nasze zęby są w dobrym stanie i całkowicie zdrowe, możemy zdecydować się na ich lakierowanie. Zostaną one wtedy pokryte specjalnym lakierem z fluorem, który zabezpieczy je przed bakteriami i próchnicą. Jeśli posiadamy jakieś szczeliny i niewielkie ubytki, lekarz może je nam po prostu zalakować, czyli wypełnić, aby uchronić przed dalszą erozją.

W przypadku, kiedy już zmagamy się z bólem, powinniśmy być świadomi, że to bardzo ważny sygnał ostrzegawczy, i natychmiast wybrać się do lekarza. On wykona nam w takim przypadku leczenie kanałowe, czyli oczyści kanaliki zębowe i dewitalizuje zęba – innymi słowy, dokona umartwienia zębiny, dzięki czemu przestaniemy czuć ból. To doskonały sposób na to, aby odczuć ulgę. Oczywiście, zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Jeśli mamy bardzo poważne zniszczenia i zęba nie da się uratować, pozostaje nam jedynie jego usunięcie. Powinniśmy też od razu liczyć się z tym, że ekstrakcja zęba wiąże się z koniecznością wypełnienia tej luki. W innym przypadku grozi nam rozchwianie pozostałych, sąsiadujących zębów, problemy z przeżuwaniem oraz wady zgryzu, powstałe w wyniku naruszenia jego integralności. Tutaj stomatolog może nam zaproponować albo wykonanie porcelanowego mostu, albo wstawienie implantu. Każda z tych metod ma swoje plusy, ale przede wszystkim chroni nas przed problemami technicznymi ze zgryzem. Niezwykle ważny jest tutaj także walor estetyczny, zwłaszcza, jeśli musieliśmy usunąć któryś z przednich zębów. Widzimy zatem, że w chwili obecnej dentyści posiadają odpowiedź na praktycznie każdy problem, jaki możemy mieć z naszym uzębieniem. Potrafią nas również ochronić przed rozmaitymi trudnościami, dzięki szerokiej gamie zabiegów profilaktycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>