Kobiety a ich podejście do urody

Każda kobieta chce być postrzegana za piękną, przy czym sama tak się musi czuć – wtedy będzie zdecydowanie bardziej pewna swojej urody. Kanon współczesnego piękna wyraźnie odmawia urody większości kobiet – bo nie mają figury w rozmiarze „zero”. Najwięksi kreatorzy za swoje muzy mają top modelki, nad których wyglądem pracuje cały sztab specjalistów od makijażu czy wizerunku. Ciężko jest zwykłym kobietom wyglądać tak jak modelki, a niektóre z nich niedościgniony ideał kobiecego piękna prowadzi do stanów chorobowych.

Nikt nie twierdzi, że top modelki nie są piękne i że nie hipnotyzują ludzi swoimi wdziękami. Owszem, kreacje reklamowe udowadniają, że są profesjonalistkami w swoim zawodzie i powodują, że przeciętne kobiety kupują marzenia o byciu pięknymi, zazwyczaj zatrzaśnięte w słoiczku z kremem lub w butelce z szamponem do włosów lub w opakowaniu z tuszem do rzęs. Modelki na każdym kroku pokazują, że są perfekcyjne – nie pokazują się światu bez pełnego makijażu. Gdyby nie kilka skandali z modelkami w roli głównej, świat by nie wiedział jaki jest ich prawdziwy wygląd. Oszem, figury nie da się dopracować z dnia na dzień – szczupłe ciało to ich główny atut, ale w wielu przypadkach twarze bez makijażu mogłyby zgubić się w szarym tłumie przechodniów. Dlatego tym bardziej zwykłe kobiety powinny wiedzieć, że reklama a świat poza nią to są dwie zupełnie inne sprawy. Do lat 90-tych XX wieku Polki należały do grupy kobiet naturalnie pięknych. Nie było takich kosmetyków do makijażu jak obecnie. Patrząc na zdjęcia z rodzinnych albumów czy przyglądając się fotografiom dawnych gwiazd filmowych można z żalem stwierdzić, że kobiety z tamtych lat były prawdziwie piękne, a ich uroda była lekko podkreślona, ale w żadnej mierze nie przerysowana.

Trzeba przyznać, że obecnie mało która kobieta wychodzi na ulicę bez makijażu. Niestety wiele kobiet, szczególnie tych rozpoczynających swoją przygodę z makijażem, zamiast subtelnego podkreślenia ma na twarzy maskę. Nie zawsze jest to zamierzony efekt. Zdecydowana większość po prostu nie potrafi samodzielnie dobrać kosmetyków odpowiednich dla swojej cery i urody. Mimo chęci, a czasem nawet i umiejętności, makijaż wykonany nieodpowiednimi kosmetykami i tak okaże się niewypałem. Zbyt ciemny podkład, źle dobrany kolor szminki, oczy pomalowane na pandę – są to najczęstsze błędy popełniane przez Polki. Tymczasem nie trzeba mieć sztabu specjalistów od wizerunku, którzy każdego poranka będą nas przygotowywać. Wystarczy jedna wizyta u kosmetyczki – wizażystki, która z największą starannością wykona odpowiedni makijaż i doradzi, jakich kosmetyków powinnyśmy używać w domu. Jest to inwestycja zaledwie kilkudziesięciu złotych i kilku godzin, a wiedza jak dobrze zrobić make up przyda się przez całe życie. Pewnie myślisz „ale gdzie znajdę taką specjalistkę, moja kosmetyczka nie zajmuje się makijażem”. W porządku, nie każda kosmetyczka (https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyczka) będzie miała w swojej ofercie makijaż, jednak z całą pewnością znajdziecie chociażby jedną wartą zaufania w swojej okolicy. Przykładem może być Bełchatów. Jest tu niewiele salonów, jednak z całą pewnością znajdziemy kilka świetnych pod względem wykonywania makijażu. Wystarczy sprawdzić na stronie swiaturody.com/belchatow,kosmetyczka,9.html. Warto porównać oferty i ceny, a przede wszystkim obejrzeć zdjęcia już wykonanych makijaży. Dobre portfolio z całą pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże podjąć decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>