Jak zapobiegać problemom z uzębieniem?

Obecnie stomatologia to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin. Jeszcze kiedyś wizyta w gabinecie oznaczała ból i dyskomfort. Dzisiaj nawet te najbardziej inwazyjne zabiegi są wykonywane w znieczuleniu, dzięki czemu nie są dla nas aż tak nieprzyjemne. Nie zmienia to jednak faktu, że przede wszystkim lepiej zapobiegać niż leczyć. Obecnie zabiegi czysto profilaktyczne może nam zaoferować każdy dentysta. Gdynia to miasto, które może się pochwalić naprawdę dużym wachlarzem tego typu usług w gabinetach. Jednym z tych zabiegów jest lakierowanie zębów. Jest to sposób na zabezpieczenie ich przed bakteriami oraz próchnicą. Jeśli już posiadamy niewielkie ubytki czy też szczeliny na powierzchni zębów, bez wątpienia powinniśmy wykonać ich lakowanie, czyli wypełnienie szczelin. To również zrobi każdy stomatolog. Renomowane placówki stomatologiczne w Gdyni mogą pochwalić się dużą popularnością tej procedury wśród pacjentów. Jeśli ząb nas boli, jest to bardzo wyraźny sygnał, że dzieje się coś złego i koniecznie powinniśmy wybrać się do gabinetu. Zazwyczaj wtedy czeka nas leczenie kanałowe. Nie jest to może najprzyjemniejsze, co mogłoby nas spotkać, ale zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a późniejsza ulga jest warta chwilowego dyskomfortu. Lekarz najpierw usuwa toksyny z kanalików zębowych, a następnie dewitalizuje ząb, czyli innymi słowy umartwia zębinę. Dzięki temu nie odczuwamy bólu.

Jeśli niestety jest już za późno na profilaktykę, oraz leczenie, bo ząb jest bardzo zniszczony, nie pozostaje nam nic innego, jak jego usunięcie. Kolejnym zaś krokiem powinno być jak najszybsze uzupełnienie powstałej luki. W momencie, kiedy tego nie zrobimy, musimy liczyć się z tym, że będziemy mieli różnego rodzaju problemy techniczne, jak na przykład trudności z przeżuwaniem. Poza tym brak zęba w łuku zębowym może skutkować wykrzywieniem sąsiadujących zębów i wadami zgryzu. Pozostaje oczywiście także kwestia estetyki, zwłaszcza, jeśli to jest ząb wyraźnie widoczny. Możemy uniknąć wszystkich tych problemów, decydując się na porcelanowy most lub też wstawienie implantu. Dzięki tego typu procedurom nie doświadczymy żadnych problemów wynikających z posiadania braków w uzębieniu oraz będziemy się mogli cieszyć pięknym, nieskazitelnym uśmiechem. Najważniejsze jednak, aby nie bać się dentysty i odwiedzać go raz na jakiś czas czysto kontrolnie. To pozwoli nam uniknąć dyskomfortu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>