Depilacja wąsika u kosmetyczki

Włoski widoczne nad górną wargą to dla wielu kobiet spory problem, jednak w tych  czasach pozbycie się tego defektu jest dosyć proste. W sytuacji, gdy włoski są jasne, interwencja kosmetyczki nie jest na szczęście konieczna, jednak w przypadku grubych ciemnych włosów sytuacja nieco się komplikuje. Niektóre kobiety decydują się na użycie maszynki do golenia, jednak włoski już po kilku godzinach zaczynają wychodzić. W jaki zatem sposób można pozbyć się tego problemu?

Obecnie na rynku istnieje kilka metod pozbycia się tzw. wąsika, które można przeprowadzić nie tylko w domu, ale również w gabinecie kosmetycznym. Niewiele kobiet decyduje się wybrać do kosmetyczki, stawiając raczej na takie metody jak wspomniana wcześniej maszynka do golenia, pęseta lub krem do depilacji. Oczywiście metody te są dobre, jednak nieumiejętne ich zastosowanie może tylko pogorszyć sytuację. Z tego właśnie względu warto odwiedzić salon kosmetyczny, w którym można liczyć na profesjonalną obsługę, która ma wprawę w tym, co robi. Na szczęście w Opolu znajduje się wiele gabinetów kosmetycznych [więcej: swiaturody.com/opole,kosmetyczka,9.html] i niejedna kosmetyczka pomoże dokonać wyboru najlepszej metody, wśród których należy wymienić przede wszystkim depilację klasyczną oraz laserową.

Pierwsza metoda polega na mechanicznym usunięciu włosków za pomocą pęsety, nitkowania lub wosku. Warto jednak wiedzieć o tym, iż depilacja woskiem tego obszaru przeprowadzana jest najczęściej pastą cukrową, która zawiera w sobie wyłącznie naturalne składniki, które nie wywołują żadnych podrażnień. Z tego właśnie względu zabieg ten polecany jest przede wszystkim kobietom, które posiadają skórę wrażliwą oraz alergiczną.

Kolejną metodą, za pomocą której można pozbyć się wąsika raz na zawsze, jest depilacja laserowa. Na czym polega ten zabieg? Energia pochodząca z lasera oddziałuje bezpośrednio na barwnik włosa, prowadząc tym samym do reakcji termicznej w mieszku włosowym, który ulega trwałemu zniszczeniu. Warto jednak wiedzieć o tym, iż niektóre włoski są niestety w stanie uśpienia, dlatego też taki zabieg należy przeprowadzić w kilku seriach , które należy wykonywać co około 4 tygodnie. Niezwykle istotne jest to, iż laser nie zadziała w ogóle w przypadku jasnych włosów, dlatego też kobiety posiadające taki odcień nie powinny w ogóle interesować się tą metodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>